M-ce ul. Szabelnia

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Mysłowicach przyjęło zgłoszenie z systemu SI WCPR o drzewie przewróconym na samochód. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano przewróconą topolę na samochód osobowy Seat Leon. Działania zastępu PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięcia drzewa z pojazdu.

M-ce ul. Brzęczkowicka

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Mysłowicach przyjęło zgłoszenie z numeru alarmowego 998 o drzewie powalonym na samochód na parkingu sklepu Biedronka. Po przyjeździe na miejsce zastano złamany konar drzewa, który uszkodził linie energetyczną zasilającą budkę z pieczywem oraz dwa samochody osobowe Hyundai Getz i Mercedes A klasa. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odcięciu uszkodzonego konaru. Pogotowie energetyczne odcięła uszkodzoną linie energetyczną.

M-ce ul. Karola Miarki

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Mysłowicach przyjęło zgłoszenie z systemu SI WCPR o drzewie powalonym na samochód. Po przyjeździe na miejsce zastano powalone drzewo i nadłamany konar drugiego. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wycięciu drzewa oraz konaru. Cała sytuacja rozegrała się na oczach właściciela samochodu Peugeot 3008.

M-ce ul. Ptasia

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Mysłowicach przyjęło zgłoszenie o powalonym drzewie leżącym w poprzek jezdni. Po przyjeździe na miejsce zastano odłamany konar drzewa leżący na jezdni. Działania zastępu OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pocięciu konara na mniejsze części i usunięciu ich z jezdni na pobocze.

M-ce Trasa S-1

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Mysłowicach o plamie śliskiej substancji na jezdni. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano plamę o długości ok 500m i szerokości ok 1m na zjeździe z trasy S1 na autostradę A4 w kierunku Katowic. Ze względu na wzmożony ruch pojazdów na miejsce zadysponowano dodatkowo patrol Policji. Działania OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji plamy oleju przy pomocy sintanu oraz zmyciu jezdni wodą.

M-ce ul. Krokusów

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Mysłowicach przyjęło zgłoszenie z systemu SI WCPR o wyczuwalnym zapachu gazu przed domem jednorodzinnym. Po przybyciu na miejsce działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przemierzeniu pod kątem obecności atmosfery wybuchowej. Aparatura pomiarowa nie wykazała jej obecności. Przybyłe na miejsce Pogotowie gazowe przemierzyło swoim miernikiem obszar przed domem i w skrzynce z gazomierzem – też nie stwierdzono zagrożenia.

M-ce ul. 3 Maja

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Mysłowicach przyjęło zgłoszenie z systemu o powalonym drzewie na jezdni. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano drzewo na jezdnią. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu ww. drzewa.

 

W działaniach udział brali:

Jednostka Ratownicza Gaśnicza Mysłowice

Zakładowa Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna Janów

Ochotnicza Straż Pożarna Kosztowy

Wprowadził: mł. asp. Przemysław Dudkiewicz

Przejdź do treści
Wersja kontrastowa
Zwiększ wielkość czcionek
Zmniejsz wielkość czcionek