Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie od Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o kolizji dwóch samochodów osobowych oraz o jednej osobie poszkodowanej znajdującej się w środku pojazdu. Ze względu na najszybszy dojazd, dodatkowo został przedysponowany zastęp OSP Dziećkowice GBA-Rt 2/17 Renault jadący do innego zdarzenia. Zastęp OSP oraz Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) przybyło na miejsce zdarzenia jednocześnie. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano:
1. rozbity samochód osobowy Audi A4 (uszkodzony tył pojazdu), w którym znajdowała się kierująca pani wymagająca pomocy medycznej
2. rozbity samochód osobowy Skoda Superb (uszkodzony przód pojazdu oraz wyciek oleju z misy olejowej), kierująca nie wymagał pomocy medycznej i znajdowała się na zewnątrz pojazdu.

Przejezdność drogi została zachowana, a ruch samochodów odbywał się jednym pasem. Działania zastępów SP polegały na:
1. zabezpieczeniu miejsca zdarzenia
2. odłączeniu klem akumulatorowych w samochodach osobowych
3. dotarciu do osoby znajdującej się w samochodzie: kobieta przytomna, w logicznym kontakcie, której ZRM profilaktycznie założył kołnierz ortopedyczny i odprowadził do karetki
4. neutralizacji plamy oleju z samochodu osobowego Skoda Superb z użyciem sorbentu.

Poszkodowana został przewieziona przez ZRM do Szpitala w Mysłowicach w celu wykonania szczegółowych badań. Rozbite samochody osobowe odholowała pomoc drogowa.

Wprowadził: mł. asp. Przemysław Dudkiewicz

Przejdź do treści
Wersja kontrastowa
Zwiększ wielkość czcionek
Zmniejsz wielkość czcionek