W dniu 10 sierpnia 2018 r. o godz. 13.30 dyrekcja Szpitala Nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia przy ul. Bytomskiej 41 w Mysłowicach przeprowadziła praktyczne sprawdzenie warunków ewakuacji, spełniając tym samym obowiązek wynikający z § 17 rozporządzenia MSWiA w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

Przyczyną alarmu był „pożar”, który wybuchł w dyżurce lekarskiej na trzecim piętrze szpitala. Pomieszczenie zadymiono specjalnym dymem teatralnym, co zmusiło wszystkie osoby do opuszczenia oddziałów szpitala. Ewakuowano pacjentów i personel z oddziałów rehabilitacji i okulistyki. Cała akcja przebiegła w sposób zorganizowany, sprawny i spokojny.

Następnie do akcji wkroczyli strażacy. Ratownicy pomogli w ewakuacji jednej z pacjentek, która nie była w stanie opuścić budynku o własnych siłach, następnie przystąpili do ugaszenia symulowanego pożaru oraz sprawdzenia całego budynku. Strażacy zapoznali się również z rozkładem pomieszczeń i budynków szpitala oraz z zagrożeniami mogącymi wystąpić podczas ewentualnych działań ratowniczo-gaśniczych w obiektach szpitala.

Wprowadził: mł. asp. Przemysław Dudkiewicz

Przejdź do treści
Wersja kontrastowa
Zwiększ wielkość czcionek
Zmniejsz wielkość czcionek