Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie od dyżurnego policji z prośbą o pomoc w wyciągnięciu samochodu ,który zaklinował się pod wiaduktem. Po przybyciu zastępu PSP na miejsce zastano samochód ciężarowy (do 3,5t) marki Renault Mascot zakleszczony pod wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Obrzeżna Północna w Mysłowicach. Kierujący pojazdem nie zauważył znaku informującego o wysokości wiaduktu. W wyniku tego część ładunkowa pojazdu została całkowicie zniszczona a ładunek.  Ruch w części ul. Obrzeżna Północna został wstrzymany czasowo przez patrole Policji przed przybyciem PSP. Działania PSP polegało na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie spuszczono powietrze z opon pojazdu, oceniono naprężenia konstrukcji pojazdu,a następnie przy pomocy piły spalinowej do stali rozcięto element konstrukcji, który uniemożliwiał wydostanie pojazdu spod wiaduktu.

– Około godziny 18:20 dostaliśmy zgłoszenie o samochodzie dostawczym, który utknął pod wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Obrzeżnej Północnej. Kierujący jechał z Mysłowic do Sosnowca.  – informuje mł. bryg. Wojciech Chojnowski

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wydobyciu tego pojazdu spod wiaduktu. Żadna z osób nie odniosła obrażeń. Droga na czas pracy służb była zablokowana – dodaje mł. bryg. Chojnowski.

Źródło: http://itvm.pl/n/na-sygnale/06/07/utknal-pod-wiaduktem-nie-obylo-sie-bez-wsparcia-sluzb/

Wprowadził: mł. asp. Przemysław Dudkiewicz

Przejdź do treści
Wersja kontrastowa
Zwiększ wielkość czcionek
Zmniejsz wielkość czcionek