W ramach kampanii „BEZPIECZNE FERIE 2019” Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach prowadzili pogadanki w szkołach a także zorganizowali na terenie Kąpieliska Słupna w dniu 5 lutego 2019 r. pogadankę i pokaz dotyczącą bezpiecznego spędzania Ferii.

Podczas tego wydarzenia strażacy z Mysłowic omawiali zasady zachowania się w sytuacji gdy jesteśmy świadkiem zdarzenia, jak należy zgłaszać służbom ratunkowym informację o konieczności pomocy a także fakt, iż w takich sytuacjach to nie jest czas na kręcenie filmów czy zdjęć tylko należy natychmiast dzwonić na numer alarmowy i wezwać na miejsce służby ratownicze.

Następnie zostały omówione zasady bezpiecznego udzielania pomocy poszkodowanemu, jak wejść na lód aby się nie załamał i jak pomagać wydostać się poszkodowanemu na brzeg przy pomocy kurtki czy długiej gałęzi. Strażacy pokazali jak należy się zachować, jeżeli w trakcie udzielania pomocy innej osobie załamie się pod nami lód.

Na koniec strażacy zaprezentowali techniki ratownicze realizowane przez Państwową Straż Pożarną.

Celem tego wydarzenia było pokazanie, jak niebezpieczne są zamarznięte akweny wodne, że w przypadku zauważenia osoby pod którą załamał się lód należy natychmiast wezwać służby ratunkowe a także, że są inne formy zabawy na lodzie jak np. lodowiska miejskie zorganizowane przez miasto Mysłowice.

mł. bryg. mgr Wojciech Chojnowski

Wyżej wymienione ćwiczenia, poprzedzały szkolenia praktyczne z ratownictwa lodowego w Parku Słupna dn. 28-30.01.2019r.

Wprowadził: mł. asp. Przemysław Dudkiewicz

Przejdź do treści
Wersja kontrastowa
Zwiększ wielkość czcionek
Zmniejsz wielkość czcionek